Úvodní stránka Zvyšování produktivity Služby podnikům Hledáte místo? Historie Reference Top 100 Ručení
Proč Catro? Výzkum spokojenosti zákazníků Sjednejte si schůzku Související články Reference Kontaktní adresa

5,5 PŘÍČINY, PROČ ZMĚNY VE FIRMÁCH NEFUNGUJÍ:

Světem se šíří špatné zprávy, na které se firmy, v tom lepším případě, snaží reagovat.

 

Často v reakci něco chybí, popř. firmy reagují na něco úplně jiného a řeší následky nikoliv příčiny.

 

Díváme se kolem sebe s očima otevřenýma a našli jsme 5,5 příčiny, proč se domníváme, že změny ve firmách nefungují: 

 

1. Firmy jednaly zbrkle, neměly oponenturu

U zeleného stolu vypadá řada rozhodnutí jednoduše a jejich implementace mnohem    snadněji, než tomu ve skutečnosti je. Přílišná rychlost a možnost uspokojení netrpělivce ale přinese řadu překážek, které se daly předvídat, resp. zcela odstranit, ještě před začátkem akce.

 

2. Majitelé nemysleli na dobu po krizi

Krátkodobé zahledění do zbrklého „řezání“ nákladů odvádí společnost od nepohodlného přemýšlení o tom, co se stane, až krize pomine a začne poptávka, na kterou bude jen s obtížemi reagovat. Dobře připravené společnosti tak dokáží na úkor svých soupeřů razantně zvýšit svůj tržní podíl.

 

3. Formální zapojení zaměstnanců do procesu změn

Nepřijmou-li naši zaměstnanci změny, mají velký problém. Avšak management a vlastníci také. Jejich zapojení, porozumění a podpora je naprosto klíčová pro úspěch celé akce.

 

4. Zapomněli na vizi

Lidé musí vědět, kčemu to snažení bude, proč to dělají a co bude potom. Jednou nebo dvakrát něco vysvětlit nestačí…Má Vaše firma skutečně nosnou vizi? Znají ji i Vaši lidé a vědí, co pro ně znamená?

 

5. Spolehli se na vlastní síly

Změna podniku je obrovská práce, která vyžaduje spoustu energie zvenčí. Zažili jsme společnosti, kde by se vyplatilo krátkodobě najmout řadu různých poradenských firem, které by dokázaly účinněji naplánovat a rychleji dokončit proces změn než samotný management.

 

5,5. Nedokázali funkčním způsobem zapracovat změny do firemní kultury a  procesů

Nepříjemné překvapení potkalo řadu firem, protože po kratší či delší době zjistily, že „ač všechno udělali po novu, tak to v zásadě dělají pořád stejně“.

 

Těch příčin je ještě o pár více, ale chtěli jsme si je nechat k případnému rozhovoru.


Jste-li majiteli či manažery firmy, která chce úspěšně překonat současnou situaci, sjednejte si nezávislou schůzku ještě dnes, buď pomocí e-mailu mvosecky@catro.net, nebo faxu (klikněte zde: retourfax) či telefonu (tel.č.: +420 224 810 393).

 

Jste-li majiteli či manažery firmy, která chce úspěšně překonat současnou situaci, sjednejte si nezávislou schůzku ještě dnes, buď pomocí e-mailu , nebo faxu (klikněte zde: ) či telefonu (tel.č.: +420 224 810 393).

 

 

Vaším komunikačním partnerem bude jednatel a majitel společnosti,

pan Martin Vosecký, popř.  prokurista Ing. Petra Linhartová.

 

 

Těšíme se na úspěšnou spolupráci!