Úvodní stránka Zvyšování produktivity Služby podnikům Hledáte místo? Historie Reference Top 100 Ručení
Seznam omylů Kontaktní adresa

Mzdový systém odpuzuje talent

Tradiční mzdové systémy mají mnohé slabiny. Řadě zaběhnutých firem tak ztrpčují život a dlouhodobě jim ztěžují konkurenceschopnost.

Stává se to zejména v případech, kdy má firma příliš nízko nastavené mzdové ohodnocení středního a vyššího managementu a tento fakt jí tak neumožňuje přijímat na nadřízená místa odborníky, jejichž schopnosti jsou v jiných firmách hodnoceny tak vysoko, že by v této firmě takový člověk vydělával více, než jeho nadřízený.

Zdá se, že tuto situaci způsobuje motivační systém, který nesleduje změny na trhu práce, a tak dlouhodobě způsobí, že ve firmě nebudou pracovat špičkoví odborníci.

Z jiného úhlu pohledu to pak vypadá tak, že firmy s nízkou produktivitou práce si stěžují, že nemohou dobře platit, zatímco firmy s vysokou produktivitou s tímto nemají problém, protože vědí, že mezi výkonem špičkového a průměrného zaměstnance je mnohonásobný rozdíl.

Nekonkurenceschopný mzdový systém je vážná hrozba, kterou se špičkoví vedoucí pracovníci intenzivně zabývají. Vědí totiž, že válka o talent je v plném proudu ...

Proto i tento problém souvisí s vhodným výběrem vedoucích pracovníků.