Úvodní stránka Zvyšování produktivity Služby podnikům Hledáte místo? Historie Reference Top 100 Ručení
Seznam omylů Kontaktní adresa

Nešťastná volba místa a času pohovoru odradí dobré kandidáty

Často jsme se setkali s tím, že ředitel společnosti, který vede výběrové řízení, pověří svoji sekretářku, aby pozvala uchazeče k pohovorům. Protože považuje zcela správně většinu údajů za tajné, předá sekretářce pouze jejich jména a čísla mobilního telefonu. Sekretářka je potom pozve přesně tak, jak dostala za úkol. Ona naprosto poslušně vykoná příkazy. Pana X pozve na osmou, pana Y na devátou a pana Z na desátou.

Nedávno jsem mluvil s člověkem z Ostravy, kterého takto pozvali na osmou ráno do Prahy a když se snažil domluvit si termín na pozdější hodinu, sekretářka mu mile odvětila, že to nejde, protože pan ředitel jí dal takové a makové instrukce.

Tento omyl je často způsoben tím, že firmy mají pocit, že je čest pro ně pracovat a že neakceptace jejich podmínek se rovná urážce jejich majestátu. Pouhé nedorozumění pak považují za důkaz neschopnosti kandidáta.

Tento druh problému, kdy se firma chová hloupě k uchazečům o nabízené místo, je často způsoben tím, že vedoucí pracovníci, kteří výběr řídí, mají málo času a snaží se naplánovat si tyto termíny do již tak plného kalendáře.